Xbox One Covert Forces Kumanda İncelemesi


Xbox One için Haziran ayında piyasaya çıkan 3.5mm stereo girişli kamuflaj kumandasını inceliyoruz. Kumanda tasarımı dışında genel olarak klasik siyah Xbox One kumandası gibi dursa da aslında çeşitli önemli yenilikler barındıyor. Kumandayı elime ilk aldığımda dikkatimi çeken şey parlak kaplamanın verdiği tutuş hissi oldu. Dışarıdan sadece basit bir kaplama gibi dursa da kullanılan malzeme sebebiyle kumanda daha yumuşak ve sağlam bir his uyandırıyor. Bu yüzden kamuflaj kumanda ilk dakikadan 1-0 önde başlıyor.

Bildiğiniz üzere Microsoft yeni kumandalarına 3.5mm stereo girişi eklemeye başladı. Bu sayede eskiden fiyatı 100₺’yi bulan Stereo Kulaklık Adaptörü aracılığıyla sağladığı kumandadan oyun sesi alma yeteneğini kumandaya gömerek bizi ek masraflardan da kurtarmış oldu. Eğer yeni bir kumanda almayı düşünüyorsanız 3.5mm stereo girişli modellerden almaya özen gösterin derim. Kumandanın stereo girişinden herhangi bir kulaklık ile oyun sesini almanız mümkün. Hatta benim gibi ufak bir fantazi yapıp TV’nizi HDMI ile Xbox One’a bağlayıp kumanda üzerinden kulaklık ile TV izleyebilirsiniz, gece vakti salon konforunda rahatça TV izlemek için hiç de fena değil.

Benim en çok zorlandığım kısım kumandanın ses ayarını bulmak oldu, çünkü Settings içindeki Display & Audio bölümünde değil. Bu yüzden bir süre geldiği gibi kullandım ama ses düzeyi orta seviyede olduğu için biraz keyifsiz oldu. Meğersem ses seviyesi ayarını Settings altındaki Devices & Accessories bölümündeki kumanda ayarlarına saklamışlar. Buradan genel ses seviyesi ve oyun/chat seviyesini ayarlayabiliyorsunuz. Ayrıca yine bu bölümde yapılan kumanda yazılımı güncellemesini artık kablosuz olarak yapmak mümkün. Son olarak yenilenen LB/RB tuşlarına değinmek istiyorum. Standart kumanda da oyuncuların sertliğinden şikayetçi olduğu tampon tuşları yumuşatılmış ve artık buton gibi rahatça basılabiliyor.

Xbox One Covert Forces Kumandası hakkındaki genel görüşlerim bu şekilde. Standart Xbox One kumandasına göre birkaç güncelleme ve yenilik olduğu için biraz kısa bir inceleme yazısı oldu. Eğer siz de benim gibi ikinci bir kumanda almayı düşünüyorsanız Covert Forces Kumandasını gönül rahatlığıyla önerebilirim.


Covert Forces Controller Kutu Covert Forces Controller Kutu İç Covert Forces Controller Kulaklık Covert Forces Alt