Exclusive Oyunlar

Exclusive oyunlar konsolların en önemli kozlarından biridir. Peki bu exclusive ne demek? Exclusive kelimesinin direk Türkçe karşılığı bulunmuyor ama “belirli kişilere açık olan” gibi bir anlama geliyor. Yani exclusive oyunlar da sadece o platformda bulunan oyunlar demek. Örneğin Gears of War serisi sadece Xbox 360’a çıkarıldığı için exclusive oyun kategorisine giriyor. Xbox 360 exclusive oyununu Playstation 3 veya PC platformunda bulamazsınız, işte bu yüzden exclusive oyunlar konsollar için oldukça önemli.

Başlıca Xbox 360 Exclusive Oyunları
Oyunların solundaki resimlere tıklayarak o oyunun bölümünden daha detaylı bilgilere ve rehberlere ulaşabilirsiniz. Şuanda sadece Alan Wake sayfası açıldı, diğerleri yapım aşamasında…

Gears of War Serisi
Gears of War Serisi

Gears of War serisi, Xbox 360′ın TPS türündeki en iyi oyun serisidir. Oyunun yapımcı firması Epic Games olup Microsoft Studios tarafından yayınlanmaktadır. Seri 3 oyundan oluşuyor ve hikaye Sera gezegenindeki insanlar ile Locust olarak bilinen yaratıklar arasındaki bir savaşı ele alıyor.

 

Halo Serisi Sayfası Henüz Yapım Aşamasındadır.
Halo Serisi

Halo serisi, Xbox 360’ın FPS türündeki en iyi oyun serisidir. Serinin yapımcı şirketi Halo: Reach’e kadar Bungie oldu, Halo:Anniversary’den itibaren ise yapımcılık 343 Industries’e devredildi. Seri biri remake olmak üzere 6 oyundan oluşuyor, 7.oyun olan Halo 4 ise henüz yapım aşamasında. Oyun Covenant adındaki bir uzaylı birliği ile insanların savaşını anlatıyor.

 

 

Alan Wake Serisi
Alan Wake Serisi

Alan Wake, üçüncü sahış kamera açısı ile oynanan psikolojik, aksiyon ve macera türlerini içinde barındıran önemli bir exclusive oyundur. Oyunun yapımcı firması Remedy olup dağıtımı Microsoft Studios tarafından yapılmaktadır. Alan Wake bu neslin en güzel oyunlarından olmasına rağmen bir türlü hakkettiği yeri alamadı. Oyun tatile gittikleri kasabada kaçırılan karısını arayan bir yazarın hikayesini anlatıyor.

 

 

Forza Serisi Sayfası Henüz Yapım Aşamasındadır.
Forza Motorsport Serisi

Forza Motorsport, Xbox 360’ın yarış simulasyonu türündeki en iyi oyun serisidir. Serinin yapımcı firması Turn 10 olup Microsoft Studios tarafından yayınlanmaktadır. Oyun tamamen pist yarışlarından oluşuyor, son oyunlarında ise 500’den fazla araç ve 100’den fazla pist bulunuyor.