Alan Wake Serisi


Alan Wake Sayfasına Buraya Tıklayarak Ulaşabilirsiniz                       Alan Wake's American Nightmare Sayfasına Buraya Tıklayarak Ulaşabilirsiniz

“Yukarıdaki oyun kapaklarına tıklayarak oyunlar hakkında çok daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.”

Alan Wake psikolojik gerilim türünde bir aksiyon oyunu olup Finlandiyalı oyun geliştirici Remedy Entertainment tarafından geliştirilmiştir. İlk oyun 18 Mayıs 2010 tarihinde Microsoft Studios tarafından yayımlanmıştır. Remedy Entertainment, Alan Wake ile konu ve oynanış olarak günümüz oyunlarından sıyrılıp özgün bir tür ortaya çıkartmıştır. Serinin ikinci oyunu olan Alan Wake’s American Nightmare ise 15 Şubat 2012’de Xbox Live Arcade’de satışa sunulacak.

Alan Wake

Oyunun konusu oldukça ilginç; Amerika’da ünlü bir yazar olan Alan Wake son yazdığı gerilim kitabından sonra daktilo başına ne kadar otursa da bir kelime dahi yazamaz. Bunun üzerine Alan eşi Alice ile birlikte bir tatile çıkıp kafasını dağıtmak ister ve Bright Falls adında ufak bir kasabaya doğru yola çıkarlar. Kasabaya vardıklarında önceden kiraladıkları eve yerleşirler. Alice’in ise üst katta Alan için ufak bir sürprizi vardır, bir daktilo. Alan yazmaktan uzaklaşıp kafasını dinlemek için geldiği tatilde bu durumla karşılaşınca çok sinirlenir ve evi terk edip biraz uzaklaşır. O sırada birden evin ışıkları söner ve Alice’in çığlıkları duyulur. Bu arada Alice’in büyük ölçüde karanlık korkusu var. Alan ilk başta sinirinden tepki vermese de kısa süre sonra koşarak eve gider ama Alice’i bulamaz. Bunun üzerine Alan, Alice’i aramaya çıkar, ilk oyundaki hikaye bu senaryo üzerine kuruludur. Hikayenin devamı niteliğindeki gelecek oyun olan Alan Wake’s American Nightmare ise 15 Şubat 2012’de yayınlanacak. Bu oyunda Alan Wake’in ilk oyunda yaşadığı olayların sonrası ve yeni karakter Mr. Scratch ile olan savaşı anlatılacak.