Alan Wake’s American Nightmare

Alan Wake's American Nightmare

Alan Wake psikolojik gerilim türünde bir aksiyon oyunu olup Finlandiyalı oyun geliştirici Remedy Entertainment tarafından geliştirilmiştir. Remedy Entertainment, Alan Wake ile konu ve oynanış olarak günümüz oyunlarından sıyrılıp özgün bir tür ortaya çıkartmıştır. Buna rağmen ilk oyun hak ettiği satış rakamlarına ulaşamamıştır. Bunun üzerine geliştirilen devam oyunu olan Alan Wake’s American Nightmare ise 22 Şubat 2012’de Xbox LIVE Arcade’de satışa çıktı.

Alan Wake’s American Nightmare ilk oyunun aksine kutulu olarak satışa çıkmayacak olup sadece Xbox LIVE Arcade’de satılacak. Oyun yine Remedy Entertainment ve Microsoft Studios imzasını taşıyor. Oyunun fiyatı ise 1200MSP olarak belirlendi. Senaryoya gelecek olursak American Nightmare ilk oyunun hikayesinin devamı olacak ve Alan Wake’in Mr.Scratch ile olan savaşına değinilecek. İlk oyunu oynayanlar bilir, oyunda Night Springs adlı TV programları oluyordu. Alan Wake de zamanında bu program için birkaç hikaye yazmıştı. American Nightmare’de ise kendimizi bu hikayelerden birinin baş rol oyuncusu olarak buluyoruz.  Oskari Hakinnen’in açıklamasına göre hikaye modu oyunun Arcade olmasından dolayı doğal olarak ilk oyuna göre daha kısa ve oynanışa göre 4 ila 5 saat sürecek.

Alan Wake's American Nightmare Horde Modu

American Nightmare ile oyuna diğer oyunlardan alışık olduğumuz bir mod olan Fight Till Dawn modu ekleniyor. Bu oyun modunda ise adından da anlayabileceğimiz gibi üzerimize dalga dalga Taken’lar gelecek, bizim amacımız ise olabildiğince dalga atlatıp şafak sökene kadar hayatta kalmak! Fight Till Dawn modu içinse Remedy 5 farklı harita olacağını açıkladı.

Alan Wake Haberleri


Alan Wake Haberleri

Alan Wake’s American Nightmare hakkındaki yeni haberleri buradan takip edebilirsiniz.

 .

 .


Alan Wake's American Nightmare Achievement Listesi

Achievement Listesi

Alan Wake’s American Nightmare’in Türkçe açıklamalı Achievement listesini buradan inceleyebilirsiniz.

       
       

.

Alan Wake's American Nightmare Walkthrough & Collectibles


Walkthrough & Collectibles

Alan Wake’s American Nightmare’de toplanabilecek nesneler arasında sadece Manuscript Pages bulunuyor, sayıları az olsa da aradakileri kaçırma ihtimaliniz yüksek. Bu rehber sayesinde oyundaki bütün toplanabilir nesneleri kaçırmadan alabilirsiniz.