Xbox Elite Kumanda
E3 2015 Xbox konferansında duyurulan Xbox Elite Kumanda, tamamen profesyonel oyuncular için incelikle tasarlanmış mükemmel bir kumandadır. Xbox Elite Kumanda bir çok değişebilir parça ile gelir ve tamamen kişiselleştirilebilir. Oynadığınız oyuna ve oynayış tarzınıza göre metal D-padler, farklı boy ve şekilde analog stickler ve kumandanın arkasına takılan kanatçıklar ile kendi oyun kumandanızı yaratın.

Yeni düzleştirilmiş D-pad ile rahatça kombo yapabilir, geleneksel artı şeklindeki D-pad ile de silah değiştirme gibi daha keskin komutlar verebilirsiniz. Farklı boydaki analoglar kumandanın elinize tam olarak oturması veya oyun tarzınıza göre hassasiyet değiştirebilmenize yarar. Birinci parti bir konsol kumandası için tamamen yeni olan kanatçıklar ise boşta kalan parmaklarınızı da kullanabilmenizi ve sağ baş parmağınızı oynatmadan istediğiniz her şeyi yapabilmenize olanak sağlar. Bu sayede Shooter oyunlarında hedef almaya devam ederken zıplayabilir, çökebilir veya benzer kombinasyonları kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Xbox Accessories uygulaması ile bu kanatçıkları istediğiniz herhangi bir tuşun yerine atayabilirsiniz.

Xbox Elite Kumandasının sahip olduğu tetik kilitleri, tetik tuşlarının kat ettiği mesafeyi azaltarak Shooter oyunlarında daha seri olmanızı sağlayacak. Her tetik tuşunun bağımsız bir tetik kilitleyicisi bulunmakta ve Xbox Accessories uygulaması ile tetik hassasiyetini daha ince ayarlayabilirsiniz.

Xbox One ve Windows 10 için geliştirilen Xbox Accessories uygulaması ile kumandanızın kontrollerini tamamen kişiselleştirebilirsiniz. Bu uygulamada tetiklerin min/man değerlerini ayarlayabilir, analog sticklerin hassasiyetini değiştirebilir, button mapping ile tuşların yerini değiştirebilir ve kanatçıkların ayarlarını yapabilirsiniz. İstediğiniz kadar farklı ayar profili yaratmanıza izin veren uygulama aynı zamanda iki adet profili kumanda üzerinden hızlı geçiş ile anlık olarak değiştirmenize de olanak sağlıyor.

Paslanmaz çelikten üretilen analog stickler, D-padler ve kanatçıklar sürtünmeyi azaltarak daha rahat bir hareket sağlar. Ayrıca çelik yıpranmayı azaltarak kumandanın daha uzun süre dayanmasını da sağlamaktadır. Daha rahat bir tutuş için özel tasarlanan yüzey daha uzun süre ve konforlu bir şekilde oyun oynamanızı sağlar.

Xbox Elite Kumanda taşıma çantası ve değiştirilebilir ekipmanları ile birlikte gelir. Kutu içeriği aşağıdaki gibidir.

  • Xbox Elite Kablosuz Kumanda
  • Taşıma çantası
  • 4’lü kanatçık seti
  • 6’lı analog seti: 2 standart, 2 uzun, 2 tümsek
  • 2’li D-pad seti: düzleştirilmiş ve geleneksel artı şeklinde
  • USB kablosu
  • AA pil
  • Hızlı kurulum rehberi ve ürün kılavuzu

Xbox Elite Kumanda, Kasım 2015 tarihinde 150$ fiyat etiketi ile satışa çıkacaktır.